Czy opłaca się ubezpieczać szyby samochodowe?

Liczba towarzystw ubezpieczeniowych, które obecnie działają w naszym kraju jest bardzo duża. Aby przyciągnąć do siebie jak największą liczbę klientów, muszą mieć w swojej ofercie coraz bardziej atrakcyjne propozycje. W ofercie praktycznie każdego zakładu ubezpieczeń znajdziemy ubezpieczenia dostępne dla właścicieli samochodów osobowych. Wśród nich jest nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ale także ubezpieczenia dobrowolne. Mało kierowców wie, że ubezpieczeniem można objąć również szyby. Zobaczmy co dostaniemy w zamian.

Czy opłaca się ubezpieczać szyby samochodowe?

Zakres ochrony

Zakres ochrony obowiązkowego ubezpieczenia OC jest regulowany przepisami, w przypadku ubezpieczeń dobrowolnych towarzystwa ubezpieczenie same ustalają zakres ochrony, cenę polis, wyłączenia czy wysokość udziału własnego. W większości jednak zakładów ubezpieczeń, w których można wykupić takie ubezpieczenie odszkodowanie jest wypłacane, gdy wymiany lub naprawy będzie wymagała szyba przednia, tylna lub szyba/szyby boczne. W żadnym towarzystwie ubezpieczeniowym nie można ubezpieczyć szyberdachu czy dachu panoramicznego. Większość towarzystw sprzedaje ubezpieczenie szyb, które zapewnia możliwość odszkodowania tylko w przypadku, gdy szkoda miała miejsce na terenie Polski.

Z przykładową usługą ubezpieczenia szyb zapoznać się można na https://mtu24.pl/ .

Suma ubezpieczenia

W poszczególnych towarzystwach ubezpieczeń bardzo mocno się ona różni. W jednym suma, którą gwarantuje ubezpieczyciel to tylko dwa tysiące złotych, w innych kwota ta jest trzykrotnie wyższa. Polisę kupuje się na okres 12 miesięcy, suma gwarantowana przez ubezpieczyciela musi więc wystarczyć na cały czas trwania polisy. W większości towarzystw ubezpieczeniowych w przypadku szyby przedniej konieczne jest wniesienie udziału własnego. Oczywiście dla osoby ubezpieczającej korzystna jest oferta tego ubezpieczyciela, który proponuje niski udział własny.

Ubezpieczenia szyb samochodowych nie można kupić oddzielnie. Jest sprzedawane w pakiecie z OC. Wypłata odszkodowania z tego tytułu nie powoduje utraty żadnych zniżek, ani tych z polisy AC, ani AC.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *